Pozvánka na program seminárov:

 Prevencia a hojenie duševných zranení s podporou koní. 

 

 

Cieľ programu:

Poskytnúť účastníkom vedomosti a zážitky, ktoré vytvoria možnosť učiť sa skúsenosťou v kontakte s koňmi, reflektovať svoj zážitok v malej skupine (do 12 účastníkov) a podporiť uvedomenie následných krokov vedúcich k duševnej pohode.

 

Úžitok programu:

            Účastníci identifikujú svoje duševné zranenia a nefunkčné stratégie zvládania a získajú späť svoj pocit bezpečia, svoje zdroje a zdravý sebaobraz, alebo budú rozumieť, potrebe pokračovať v sebarozvoji, či terapii zameranej na traumu.

 

Štruktúra programu:

            Program sa skladá zo 16-tich seminárov začlenených v troch častiach. Najmenšou zážitkovou jednotkou je jeden deň. Úvodný seminár Bezpečie je  základný pre porozumenie zážitkovému seba skúsenostnému učeniu sa a úlohe koní pri ňom.

 

Stručné vysvetlenie k úlohe koní:

Kone ako  útekové zvieratá, žijúce v stádach s pomerne presnou sociálnou štruktúrou žijú po boku ľudí po stáročia domestikované. Ich prirodzené inštinkty, komunikácia a reakcie podporujú u ľudí návrat k autentickej prirodzenosti v sile, slobode, hrdosti a spolupatričnosti, ktorá mnohým chýba. V kontakte s koňmi sa ľudia učia zážitkom a bezprostredne, podobne ako malé deti v prirodzene zdravom prostredí. Všeobecne kontakt a vzťah so zvieratami spúšťa u človeka telové reakcie, ktoré reprezentujú jeho pôvodné vrodené spravidla zdravé vzorce prežívania.

 

Úžitok  z úvodného seminára: Nová skúsenosť, v novom kontexte uľahčí rozpoznanie osobného vývojového potenciálu, uvedomenie spôsobu prežívania a reakcií mimo zažitých schém. Podporí pocit odvahy a zvládnutia situácie vlastnými silami. Umožní jeho absolventom rozhodnúť sa či chcú pokračovať v prvej časti programu, ktorá má 5 seminárov. Jednotlivé semináre na seba nadväzujú.

 

1.Časť programu: Čo nás učia kone.

 

Úvodný modul : Bezpečie

             Modul 1: Kontakt a stabilizácia

             Modul 2: Osobný priestor

             Modul 3: Signály

             Modul 4: Napätie

             Modul 5: Stres a zručnosť s ním zdravo zaobchádzať

Každý z modulov umožňuje striedanie intenzívneho zážitku, dáva priestor na „trávenie“ – integráciu zažitého, seba poznanie a sebareflexiu. Vytvára priestor na interakciu účastníkov v skupine aj na medziľudské interakcie na základe spoločne prežitého a zdielatelného, čo podporuje vznik pocitu prepojenia s ostatnými.

 

Harmonogram Úvodného seminára 8.00 – 18.00 :

Váš príchod na parkovisko 7,45h. Musíme Vás vyzdvihnúť a odprevadiť do areálu, v ktorom nie je voľný pohyb neznámych osôb želaný, preto meškanie môže spôsobiť, že sa nedostanete na seminár.

 

8.00 -10.00 Zoznámenie skupiny a lektorov, predstavenie priestorov a koní, vysvetlenie pravidiel a bezpečného pohybu, informovaný súhlas, prestavenie programu dňa.

10.00 -12.00 Zážitkové učenie sa s koňmi

12.00 – 14.00 Uvoľnenie a Integrácia v pohybe  („Vypustiť paru“), Spoločný obed, a energizujúca chôdza na podporu fyzického aj duševného „trávenia“.

14.00 -16.00 Zážitkové učenie sa s koňmi

16:00 – 18.00 Reflexia, Otázky a odpovede, predstavenie modulov 1.časti, dohody.

 

Výstroj: pohodlné, teplé papuče do interiéru, (v zime): Outdoor oblečenie, nad členková obuv  s pevnou špičkou ako – vibramy, kanady, pracovné topánky. Odporúčame športové, viacvrstvové, veľmi pohodlné teplé oblečenie, pretože sa budete hýbať a radšej viac vrstiev, ktoré ak vám bude teplo, odložíte. Čiapky, rukavice, teplé ponožky (ideálne aj náhradný pár). Diskomfort z chladu v jazdeckej hale, ktorá nie je vykurovaná, nemáme ako redukovať.

Potreby (v lete): Tak ako do prírody: pokrývka hlavy, opaľovací krém, ochrana pred komármi a ovadmi. Aj v lete platí uzavretá nad členková obuv s pevnou špičkou (ako na hory, nie tenisky), na zváženie sú ľahké ale dlhé rukávy a nohavice ako ochrana pred slnkom hmyzom a oderkami.

Cestovné poistenie – nutne! Je dôležité aby ste sa pri príchode preukázali platným 1 dňovým cestovným poistením do zahraničia, keďže naše vycvičené zvieratá žijú v prvej obci za hranicou SR a v prípade potreby sanitky z akéhokoľvek dôvodu bude príslušnou Rakúska strana.

Miesto: Leitner Ranch Wolfsthal (od hotela FIDI okolo futbalového ihriska vpravo cca 500 m, parkovisko je pred areálom.) V prípade, že sa prihlásite pokúsime sa združiť dopravu z Bratislavy na miesto a späť, aby sme neprepchali parkovisko a šetrili prírodu.

 

Cena: 250 Eur za 1 dňový seminár.

 

Cena zahŕňa, priestory, program a pomôcky, vycvičené zvieratá, občerstvenie v priestoroch seminára, obed formou bufetu v hoteli a prácu špecializovane kvalifikovaných lektorov. Minimálny počet lektorov sa odvíja od počtu zvierat, ktoré akokoľvek sú pripravené, ostávajú živými tvormi a spoločne musíme mať dostatok zdrojov na zvládnutie všetkých situácii.

 

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte prostredníctvom SMS správy. 


Kontakt

Mgr. Karin BRÁNIKOVÁ, MPH.

Panónska 34
851 04 Bratislava


00421 905 427 968